fbpx

Panel Startowy

Zielony reStart Ullenki eBook

Wprowadzająca Dieta Przeciwzapalna

Wspólnym mianownikiem jak na razie wszystkich mi znanych osób które się zmagają z egzemą jest kilka elementów: osłabiona trzustka, nadnercza i obciążona wątroba. W rezultacie daje to niskie kwasy żołądkowe, słabe trawienie węglowodanów złożonych i tłuszczy, osłabienie nerek i układu limfatycznego poprzez zaśluzowanie systemów, candida ustrojowa i tendencje do pasożytów i drożdży. Te problemy powodują że gdy nagle dowiemy się o oczyszczaniu surową dietą i rozpoczniemy jedzenie dużych ilości owoców albo nawet soków z marszu, bez solidnego przygotowania się, może spowodować zbyt silne reakcje oczyszczające i zablokowanie nerek oraz duży przerost grzybów i drożdży w jelitach. To się zwłaszcza dzieje gdy mamy sporo złogów w jelitach, być może kamieni kałowych czy śluzu. Im dłużej problem narastał tym większa szansa że tak jest.

Zielony Restart jest protokołem, który stawia czoło temu zjawisku, odcinając jedzonko grzybom i robiąc porządek, zanim przejdziemy do diety surowej bogatej w owoce. Książka wytłumaczy Ci na czym ten proces polega.  

W czasie kursu proces RESTARTU będzie rozłożony na czynniki pierwsze, ale ta książka pomoże Ci zobaczyć proces w sposób ogólny i nastawić się na pewne zmiany. Przed przeprowadzeniem Restartu poświęcimy 3 tygodnie na przygotowanie się poprzez stopniowe zmiany w diecie i naszym podejściu. Będzie to etap diety przejściowej, stopniowego odstawiania niektórych pokarmów, co daje czas by organizm stopniowo mógł się zregenerować. 

Plan Warsztatów

Zapoznaj się z Ogólnym Planem Warsztatów, który da Ci obraz co będzie się działo w każdym kolejnym tygodniu i na czym się skupić. Nie da się wszystkiego zrobić i nauczyć w jeden dzień. Na przyswojenie każdej partii materiału, oswojenie się z przepisami, czy nabranie nowych nawyków potrzeba zawsze czasu. Także daj sobie ten czas i ucz się cierpliwie kroczyć dzień za dniem, tak by każdy dzień był pełen podziwu nad mocą Natury. Często zapominamy się cieszyć tu i teraz, nawet jeśli jeszcze nie ma tego co pragniemy. Ale wtedy nigdy nie możemy być szczęśliwi, bo jak dojdziemy do tego co pragniemy to znowu będziemy chcieć więcej.

Jest to poniekąd normalne, ale gdy zaczynamy to rozumieć i widzieć, to możemy dokonać ważnego wyboru, podjąć decyzję że będziemy szczęśliwi mimo wszystko, bez względu na to gdzie jesteśmy i co się dzieje.

Zestaw Startowy

Tutaj zamieszczam pierwsze zadanie do wykonania jeszcze przed rozpoczęciem naszego kursu. Będzie to zakupienie potrzebnych nam rzeczy: przyrządów, ziół itd. Pobierz załączony PDF z instrukcjami. Idealnie gdy możesz mieć wszystkie potrzebne rzeczy gotowe w momencie gdy rozpoczniemy nasz kurs, ale jest ok jeśli nie zdążysz i uda się to zebrać w pierwszych 2 tygodniach naszego kursu. 

Zamknięta Grupa na Facebooku

Zamknięta grupa na FB, kliknij i dodaj się do grupy, odpowiedz na pytania, lub poczekaj na akceptację admina. Zapoznaj się z informacjami wstępnymi i zadaj pytania w komentarzach do “przerabianych” tematów.

Irydologia

Wykonaj zdjęcia swojej tęczówki oka, a właściwie obu oczu. Możesz do tego użyć telefonu komórkowego. W załączonym   PDF znajdziesz dokładną instrukcję jak to zrobić. Irydologia, czyli dziedzina zajmująca się badaniem mapy oczu i tym co oznaczają poszczególne widoczne kolory, plamki i kształty, pozwala na dość dokładne zdiagnozowanie możliwej przyczyny naszych zdrowotnych zmagań. Dzięki obserwacji tęczówki możemy zobaczyć jakie organy wymagają wsparcia, jakie mają genetyczne obciążenia, poziom zaśluzowania, zasiarczenia i degeneracji układów. To pozwala aby odpowiednio dopasować dietę, zioła i plan działania. To zadanie nie jest obowiązkowe ale może nam pomóc znaleźć  lub potwierdzić pewne ważne elementy tej układanki. 

Zioła na pasożyty

A oto zestaw ziółek, które polecam sobie już poszukać żeby były gotowe wtedy kiedy będą potrzebne. Ja polecam rozpoczęcie picia mieszanki w 3cim lub 4tym dniu Zielonego Restartu, wtedy kiedy nasze patogeny są osłabione i wszystko nam pójdzie łatwiej. Ten etap będzie wskazany w czasie naszego kursu i będę dokładnie mówić kiedy rozpoczynamy kurację na pasożyty. Dokładnie zapoznaj się z instrukcją w załączonym PDF.  Pokrótce to wyglada tak: pijemy herbatkę 12-14 dni i robimy 1-2 tygodnie przerwy i potem robimy powtórkę. Ważne by równocześnie pić zioła nerkowe, przynajmniej raz dziennie dawkę popołudniową, dla wsparcia nerek w procesie eliminacji zabitych pasożytów. 

Zioła PODSTAWOWE: Nerki i Wątroba

Dwa podstawowe ograny, które biorą na siebie większość pracy związanej z oczyszczaniem, nasze dwa największe filtry organizmu: Pani Wątroba i Państwo Nerki. Tak duża praca wiąże się z obciążeniem niniejszych Państwa i potrzebna jest pomoc, wsparcie. Tutaj bardzo pomocne będą zioła, a polecane przeze mnie mieszanki dobrze się sprawdzają, masz do wyboru trzy opcje na przygotowanie takich herbatek, jest jeszcze czwarta opcja by samemu zebrać zioła w lesie i na łące – a jest to możliwe. Ale tej jakości zioła dostaniesz u Amanity, wszystko poczytaj na PDF w załączniku.