fbpx

Zielony Restart

Poziom "1"

Zielony reStart Ullenki

Wprowadzająca Dieta Przeciwzapalna

Wspólnym mianownikiem jak na razie wszystkich mi znanych osób które się zmagają z egzemą jest kilka elementów: słabe kwasy żołądkowe, słabe trawienie węglowodanów złożonych i tłuszczy, osłabione nerki i wątroba, candida ustrojowa i tendencje do pasożytów i drożdży. Te problemy powodują że jedzenie dużych ilości owoców powoduje zbyt silne reakcje oczyszczające i zablokowanie nerek oraz duży przerost grzybów i drożdży w jelitach. Zielony Restart jest protokołem, który stawia czoło temu zjawisku, odcinając jedzonko grzybom i robiąc porządek, zanim przejdziemy do diety surowej bogatej w owoce. Książka wytłumaczy Ci na czym ten proces polega.  

Księga Soków

Smaczne przepisy na Soki, Szoty i Koktajle

Praktyka czyni mistrza, zatem jeśli pragniesz bardzo się nauczyć dobrze komponować soki i koktajle oraz odpowiednio je wykorzystać w swojej odżywczej diecie, polecam testowanie i uczenie się przepisów zawartych w tej książce a potem komponowanie własnych ciekawych pomysłów, wg poznanych zasad. 

Księga Potraw

Co dobrego można upichcić z warzyw i owoców?

Zamierzeniem tej książki jest wprowadzenie Ciebie do świata naturalnej kuchni, przygotowania potraw z zachowaniem jak najmniejszej ingerencji w żywy pokarm, ale jednocześnie wydobycie całkiem ciekawych smaków. Na początku wiele potraw może wydać się nieco dziwnych i nawet może trochę mało wyrazistych, bo jesteśmy przyzwyczajeni do mocno przyprawionego, tłustego i słonego jedzenia.

Pokarmy Bezśluzowe

Jest to lista pokarmów roślinnych, które nie powodują w naszym organizmie powstawania i kumulowania śluzu. Śluz jest miejscem życia dla wielu pasożytów i bakterii, jedząc wyłącznie lub w większości pokarmy bezśluzowe dajemy naszemu ciału wielką przewagę nad drobnoustrojami chorobotwórczymi. Dieta ta stanowi ważne narzędzie w procesie zmiany, jest receptą na zbalansowane zdrowie i życie.

Rozkład Dnia

W oparciu o zamieszczony tutaj przykładowy rozkład dnia, stwórz własny. Może masz pracę w godzinach popołudniowych, a może wstajesz bardzo wcześnie nad ranem i nie możesz planować dnia w klasyczny sposób, zatem dopasuj zasady tutaj przedstawione aby zbalansować pory posiłków z możliwościami ale jednocześnie zachować odpowiednie przerwy i przestrzegać reguł naszej gry. Zrób tak, aby czuć się szczęśliwym i nie czuć braku. 

Łączenie Pokarmów

To kolorowe dzieło stworzyłam specjalnie z myślą o Tobie. Tak żeby nie robić siedemnastu tabelek i rozpisek, tutaj są grupy pokarmów, zasady łączenia oraz podziały w tych grupach. Wszystko zobrazowane graficznie, dla wzrokowców, a chyba wszyscy nimi jesteśmy w jakimś stopniu, będzie to chyba ułatwione zadanie. Celowo nie ma paru rzeczy, ciekawa jestem kto wykryje! Nie ma wszystkich owoców i warzyw, bo jest ich bardzo dużo, są te najważniejsze. A Was poproszę o wszelkie sugestie i pomysły jak tę KARTĘ  jeszcze ulepszyć, żeby była łatwa w odbiorze i pomagała szybko opanować te podstawowe zasady, jakże ważne 🙂 Dzięki!