fbpx

Zielony Restart

Poziom "2"

Zielony reStart Ullenki

Wprowadzająca Dieta Przeciwzapalna

Wspólnym mianownikiem jak na razie wszystkich mi znanych osób które się zmagają z egzemą jest kilka elementów: słabe kwasy żołądkowe, słabe trawienie węglowodanów złożonych i tłuszczy, osłabione nerki i wątroba, candida ustrojowa i tendencje do pasożytów i drożdży. Te problemy powodują że jedzenie dużych ilości owoców powoduje zbyt silne reakcje oczyszczające i zablokowanie nerek oraz duży przerost grzybów i drożdży w jelitach. Zielony Restart jest protokołem, który stawia czoło temu zjawisku, odcinając jedzonko grzybom i robiąc porządek, zanim przejdziemy do diety surowej bogatej w owoce. Książka wytłumaczy Ci na czym ten proces polega.  

Księga Soków

Smaczne przepisy na Soki, Szoty i Koktajle

Praktyka czyni mistrza, zatem jeśli pragniesz bardzo się nauczyć dobrze komponować soki i koktajle oraz odpowiednio je wykorzystać w swojej odżywczej diecie, polecam testowanie i uczenie się przepisów zawartych w tej książce a potem komponowanie własnych ciekawych pomysłów, wg poznanych zasad. 

Księga Potraw

Co dobrego można upichcić z warzyw i owoców?

Zamierzeniem tej książki jest wprowadzenie Ciebie do świata naturalnej kuchni, przygotowania potraw z zachowaniem jak najmniejszej ingerencji w żywy pokarm, ale jednocześnie wydobycie całkiem ciekawych smaków. Na początku wiele potraw może wydać się nieco dziwnych i nawet może trochę mało wyrazistych, bo jesteśmy przyzwyczajeni do mocno przyprawionego, tłustego i słonego jedzenia.

Lewatywy

Stara poczciwa lewatywa ma za zadanie wesprzeć eliminację toksyn w czasie oczyszczania i bardzo ją polecam ze względu na fakt, że odciąża wątrobę podczas detoksykacji oraz zmniejsza cierpienie. Lewatywa może zniwelować ból głowy, zmniejszyć swędzenie i zaczerwienienie skóry, zmniejszyć łaknienie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wątroba eliminuje toksyny bezpośrednio do jelita grubego, z którym jest połączona omijając dużą część układu pokarmowego i jeśli robimy lewatywy regularnie to wypłukujemy te właśnie toksyny po porannym oczyszczaniu, bo nasze ciało z rana robi porządki a lewatywa będzie maksymalizować efekty. 

Piramida Detoxu

Dla każdego kto jest wzrokowcem taki wykres pomoże zobrazować na czym detox polega i jakie pokarmy go hamują a jakie go stymulują. Przyjrzyj się piramidzie i zauważ gdzie obecnie jesteś i jaki jest Twój cel. Detox zaczyna się już na diecie wysoko surowej, więc jeśli chcesz iść bardzo powoli to trzymaj się tego, a jeśli chcesz przyspieszyć to podwyższaj sobie poprzeczkę co jakiś czas i zaatakuj wyższy poziom oczyszczania. To też nie musi być na stałe i na całe życie, ale warto sobie wejść na owocowe oczyszczania okresowo, na soki czy na mono owoce, żeby przyspieszać naszą poprawę. 

Trawienie Zawartość Wody

Jesteśmy wodą, woda jest składnikiem wszechobecnym w naturze, nasze ciało posiada ponad 80% wody i musimy pobierać więcej niż 80% wody w naszym pożywieniu każdego dnia. W tabeli możesz sobie porównać jakie pokarmy mają najwięcej wody i jak to wpływa na ich trawienie. Nawodnienie jest jednym z najważniejszych elementów procesu zdrowienia, bo woda jest niezbędna do każdej czynności życiowej komórek i dobrych bakterii. Bez wody nie ma życia. Jedz wodę 🙂 ta jest najlepsza!